Badanie na ekranie Hessa — Wrocław
Przeprowadzamy badanie na ekranie Hessa w klinice, która znajduje się we Wrocławiu. Procedura umożliwia dokonanie oceny ruchu gałek ocznych. Jest wykonywane metodą koordynometrii na Ekranie Hessa. Stanowi podstawowe, a zarazem niezbędne badanie wykonywane przed podjęciem leczenia specyficznego, nierównoległego ustawienia gałek ocznych u dzieci, czyli zeza. Istnieją również inne wskazania do wykonania badania, takie jak nieprawidłowe określanie lokalizacji przedmiotów otaczających Pacjenta lub brak ruchu oka. Badanie na ekranie Hessa jest bezinwazyjna i bezbolesne. Trwa od 15 do 20 min.
Przygotowanie do badania
Badanie na ekranie Hessa nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Przed przystąpieniem do niego należy skonsultować się z lekarzem w celu omówienia szczegółów dotyczących przebiegu badania czy wskazań do jego przeprowadzenia. Następnie w umówionym dniu należy pojawić się w klinice.
W trakcie badania pacjent powinien postępować zgodnie ze wskazaniami personelu medycznego. Dzięki temu procedura przebiegnie sprawnie, a jej wyniki będą miały obiektywny charakter i pozwolą skierować badaną osobę na odpowiedni zabieg lub inną procedurę zalecaną w przypadku wykrycia konkretnych schorzeń.
TECHNIKA BADANIA
Badany siedzi przed siatką Ekranu Hessa w odległości 0.5 do 1m. Zakładamy na oczy czerwono-zielone okulary, które rozkojarzą widzenie oka prawego i lewego. Pacjent trzyma latarkę rzutującą na ekran zielony punkt, za pomocą którego ma wskazać w którym miejscu znajduje się czerwony punkt na ekranie. Wykonujemy zapisy na dwóch schematach.
Główne wskazania
- zez
- podwójne widzenie
- zaburzenia ruchomości gałek ocznych
Najnowsze komentarze