ul. Stawowa 12
Wrocław

Chirurgia

Iniekcje doszklistkowe: Lucentis lub Eylea

Iniekcje do ciała szklistego
Chirurgia

Działanie tych leków polega na hamowaniu wzrostu nieprawidłowych naczyń krwionośnych w obrębie tkanek oka oraz cofaniu obrzęku siatkówki. Nieprawidłowe naczynia krwionośne tworzą się pod wpływem m.in. naczyniowo-śródbłonkowego czynnika wzrostu (VEGF) i powodują występowanie obrzęków i krwotoków w obrębie plamki. Leki te blokują czynnik wzrostu naczyń (VEGF) i dzięki temu powodują zmniejszenie a nawet ustąpienie obrzęków, wysięków w obrębie siatkówki ,a także zmniejszają ryzyko krwawień z nieprawidłowych naczyń.
Leczenie polega na podaniu kilku zastrzyków, w określonych odstępach czasowych (minimum 1 miesiąc). O ilości i częstotliwości podania leku decyduje lekarz prowadzący po zbadaniu pacjenta i wykonaniu takich badań jak OCT i angiografia fluoresceinowa.

Zobacz szczegóły

 

Leczenie zeza u dzieci

Leczenie zeza u dzieci – to leczenie zachowawcze i operacyjne. Leczenie zachowawcze – polega na wyrównaniu wady wzroku przez  dobór odpowiednich szkieł okularowych oraz leczeniu niedowidzenia – przez zasłanianie oka lepiej widzącego. Jeśli pomimo zastosowania tych metod zez nadal się utrzymuje – należy przeprowadzić zabieg operacyjny, aby  poprawić równowagę mięśniową.

Zobacz szczegóły

 

Operacje zeza u dorosłych

Operacja zeza u dorosłego pacjenta w porównaniu z zabiegiem zeza u dziecka ma dużo gorsze rokowania co do efektu. Po zabiegu w przypadku oczu niedowidzących może wystąpić zez następczy czyli hyperefekt lub podwójne widzenie. Po zoperowaniu zeza zbieżnego w krótkim czasie może pojawić się zez rozbieżny z powodu braku kontroli ośrodków korowych nad ustawieniem oka niedowidzącego.

Zobacz szczegóły

 

Operacje zaćmy

Operacje zaćmy metodą fakoemulsyfikacjiChirurgia

W ośrodku przeprowadzamy zabiegi mikrochirurgiczne w trybie ” chirurgi jednego dnia” najczęściej w znieczuleniu miejscowym za pomocą kropli do oczu lub, ale jeśli jest to niezbędne – również w znieczuleniu ogólnym.
Do tego typu zabiegów dostosowana jest sala operacyjna wyposażona w nowoczesną aparaturę zabiegową.

Jedyną skuteczną metodą leczenia zaćmy jest zabieg chirurgiczny.
Wykonanie operacji we wczesnym etapie zaćmy jest bezpieczniejsze dla chorego i pozwala na znaczne zmniejszenie ryzyka wystąpienia powikłań operacyjnych.

Nieleczona zaćma może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.
Zabieg zaćmy przeprowadzany jest za pomocą nowoczesnej aparatury Infiniti Vision System firmy Alcon, techniką OZIL minimalizującą moc ultradźwięków stosowanych w czasie zabiegu.

Zobacz szczegóły

 

Drobne zabiegi na powiekach, spojówce i rogówce

Chirurgia

Zabiegi usunięcia zmian powiek i spojówek, takich jak gradówka

Gradówka – przewlekły, otorbiony ropień powieki

Zobacz szczegóły

 

Płukanie i sondowanie dróg łzowych

W prawidłowych warunkach anatomicznych łzy są zbierane z powierzchni oka przez kanaliki łzowe (kanalik łzowy górny i kanalik łzowy dolny), które łącza się w kanalik łzowy wspólny. Następnie łzy dostają się do woreczka łzowego i przez przewód nosowo-łzowy do nosa. Istnienie przeszkody na którymś etapie drogi odpływu łez (niedrożność dróg łzowych) może powodować łzawienie.

Zobacz szczegóły